культурна програма
Екскурсії
1. ЕКСКУРСІЯ «СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ ЛЬВІВ»
Особливо рекомендуємо цю екскурсію тим, хто вперше у Львові. Ми будемо гуляти Площею Ринок та вуличками навколо неї, які зачарують вас різноманіттям архітектури, а гід допоможе роздивитись, відчути та зрозуміти всю цю красу за допомогою захоплюючих історій.
Під час екскурсії ми побачимо перлини Середньовіччя у нашому місті:
Латинський Кафедральний Собор
За переказами, собор заснував польський король Казимир ІІІ Великий ще у другій половині 14 століття. Сьогодні це головний храм римо-католиків України, єдиний збережений готичний собор у Львові. Де в храмі залишились сліди протестів поляків проти австрійської влади? А сліди львівських воїн? І чому так і не добудували другу вежу?
Міська Ратуша. Площа Ринок
Серце Львова, починаючи з 14 століття і дотепер. Головна площа королівського Львова, побудована німецькими колоністами за дорученням польського короля Казимира Великого, як класична європейська площа з Ратушею. Тут, свого часу, ходили Петро Перший, Франц Йосиф І, Папа Римський Іван Павло Другий.
Поговоримо про те, чому ж все-таки, Ринок? Скільки разів перебудовували Ратушу? Що знаходилось у її підземеллях? Як заможні львів’яни виховували свою «золоту молодь»? Хто доглядає за 150-річним годинником?
Королівська кам’яниця, італійський дворик
Один із найстарших будинків у королівському місті Львові, 1580 рік, побудований по проекту італійських архітекторів у стилі італійського ренесансу. А з 1678 року тут знаходилась резиденція польського короля Яна ІІІ Собеського. Саме у цьому домі був ратифікований вічний мир між Московією та Річчю Посполитою. Тут спроектовано єдиний в Україні венеціанський двір та один з перших у Львові балконів.
Міський Арсенал
Міський склад зброї знаходився на цьому місці ще з 1430 року. Перебудовували його після пожежі 1571 року та розгрому шведами у 1704 році. А ви знали, що шведи брали Львів? Крім складу зброї у будівлі знаходилась тюрма та квартина міського ката, де він жив зі своєю родиною, що не заважало його у цьому ж місці здійснювати різні тортури.
Сьогодні це Музей зброї, відкритий у 1981 році, єдиний на території колишнього СРСР.
2. ЛИЧАКІВСЬКИЙ НЕКРОПОЛЬ
Знайомство зі Львовом буде неповним, якщо не відвідати його найтаємничіше місце – Личаківський Некрополь. Це кладовище – одне із найстаріших у Європі, виникло ще у 1786 році.
Його величність та спокій не залишили байдужими ще ні одного туриста. Ні, ми не будемо шукати привидів, ми будемо говорити про львів’ян: відомих, дуже відомих та маловідомих, які, кожен у свій час, жили у нашому місті, творили, любили, страждали, жартували – одним словом створювали історію Львова такою, якою ми її знаємо сьогодні, завдяки їм у тому числі.
Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич, Володимир Івасюк, Станіслав Людкевич, Ірина Вильде, Іван Крип’якевич, Зигмунд Горголевський, Стефан Банах, Артур Гротгер, Юзеф Адам Бачевський, Юзеф Торосевич…
Відомі українці, поляки, євреї, вірмени – всі вони у першу чергу львів’яни, які залишили нам те, про що варто пам’ятати, те, чим варто пишатись та не можна втрачати.
Про це все (та про багато іншого) і поговоримо під час нашої екскурсії Личаківським Некрополем.
3. АВСТРІЙСЬКИЙ ЛЬВІВ
В кінці вісімнадцятого століття, у результаті поділу Речі Посполитої, Львів та область увійшли до складу імперії Габсбургів та отримали назву Королівство Галичини та Льодомерії, чи просто Галичини.
Габсбурги сприяли економічному зросту міста, яке змінилося на краще після приходу австрійської влади. Архітектори створюють шедеври у стилі неокласицизму, який якісно покращує вигляд міста.
Мандрівники тепер із захопленням називають Львів «маленьким Віднем». Через століття Львів переживає економічний бум, а його архітектори перетворюють місто у перлину сецесії.
Під час екскурсії ми побачимо найкрасивіші шедеври періоду сецесії, як от Галицький Сейм, що сьогодні є головним корпусом одного з найбільших та найпрестижніших університетів України, Львівський оперний театр та інші. Навпроти університету ми прогуляємося чудовим парком, який є найстаршим міським парком в Україні.
Також відвідаємо Шляхетське казино (тепер Будинок вчених), яке було найпрестижнішим клубом львівської еліти з кінця дев’ятнадцятого століття та до сьогодні вражає своїми неперевершеними інтер’єрами.
4. ЕКСКУРСІЯ ДО НАЙСТАРІШОЇ ТА НАЙБІЛЬШОЇ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ
Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка – головна наукова бібліотека університету, одна з найбільших та найдавніших наукових бібліотек України, що має колекцію понад 3 мільйони томів. Заснована у 1608 р. як книжкова колекція єзуїтського колегіуму у Львові.
Сьогодні фонди бібліотеки налічують понад три мільйони книг, 120 000 з яких – унікальні старі друковані книги та рукописи, найдавніша з яких датується 13 століттям.
У бібліотеці збережено багато унікальних книг та рукописів. Зокрема, до фондів бібліотеки належать книги з особистої бібліотеки французького кардинала Мазаріні, французького короля Людовіка XV, польського короля Сигізмунда II, гетьмана Івана Мазепи.
Наприкінці ХVIII століття наукова бібліотека університету була єдиним державним сховищем документів Речі Посполитої. З ліквідацією державних і церковних установ сюди передавались документи та книги. Також до книжкової колекції були включені книги із 147 ліквідованих монастирів, у тому числі зі Скита Манявського.
З 1807 року бібліотека отримувала обов’язковий примірник періодичних та наукових видань, що з’являлися на території держави. Це правило діяло до 1939 р. Саме тому періодичний фонд цієї бібліотеки є найбільшим в Україні.